Lewandowski: Vura re diçka ndryshe!

Futboll

Lewandowski: Vura re diçka ndryshe!

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 16:46
Lewandowski: Vura re diçka ndryshe!

Argjentina fitoi ndeshjen e tretë të Grupit C ndaj Polonisë dhe ia doli të kualifikohej në fazën e 1/8-tave në Kupën e Botës, Katar 2022. Nga ana tjetër, edhe polakët avancuan pasi e mbyllën si vend i dytë grupin ndërsa në fund të ndeshjes të dyja palët festuan.

Ndërkohë, një nga imazhet më interesante ishte edhe ai takim i Lionel Messit dhe Robert Lewandowskit me të gjithë palët që u bënë kurioz të mësonin bisedën e yjeve.

Gjithsesi, edhe pse disa ditë me vonesë, Lewandowski tregon mbi atë që bisedoi me Messin duke theksuar se ishte diçka mjaft argëtuese.

“Folëm për disa momente dhe ishte shumë argëtuese. I thashë Messit që po luante në një mënyrë më defensive, ndryshe nga sa e kemi parë. Ishte diçka ndryshe, megjithatë kur skuadra ka nevojë të gjithë bëjnë maksimumin për ta ndihmuar atë”, u shpreh Lewandowski.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat