Prokurori Publik i Torinos, refuzon kërkesën e Ronaldos

Futboll

Prokurori Publik i Torinos, refuzon kërkesën e Ronaldos

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 17:45
Prokurori Publik i Torinos, refuzon kërkesën e Ronaldos

E përditshmja italiane, ‘Il Fatto Quotidiano’ raporton se Prokurori Publik i Torinos ka refuzuar një kërkesë për dokumente nga Kristiano Ronaldo në hetimin e Juventusit.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë, përmes avokatëve të tij, kërkoi të shihte disa dokumente nga hetimi për ‘Bianconerët’ dhe pagesat e fshehura të pagave të tyre. Kjo u mohua nga Prokuroria Publike e Torinos, e cila bëri të qartë se ai nuk kishte të drejtë t’i merrte ato.

Ronaldo tashmë ka tre dokumente me interes, marrëveshjet e tij private me Juventusin. Pasi hoqi dorë nga paga katërmujore në fazat e hershme të vitit 2020, ai nënshkroi tre dokumente me klubin për t’i garantuar atij tre muaj para, një nëse qëndronte në Torino dhe një tjetër nëse largohej. Vlera e tyre ishte 19.5 milionë euro.

‘Il Fatto Quotidiano’ thekson se Ronaldo do të ishte në dijeni të situatës nëse do të kishte në dorë dokumentet e hetimit, pasi këshilla nga Alesandro Lucci – agjenti i Leonardo Bonuçi dhe Huan Kuadrado – ishte e qartë se ato marrëveshje private nuk kishin “asnjë vlerë për ligjin”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat