​Sot mësohen dy çerekinalistët e fundit të Botërorit

Futboll

​Sot mësohen dy çerekinalistët e fundit të Botërorit

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 08:23
Foto ilustrim

Me dy ndeshjet që do të zhvillohen sot, do të kompletohen katër çiftet çerekfinaliste të Kampionatin Botëror.

Në fushë do të zbresin Maroku-Portugalia, Spanja dhe Zvicër që do të luftojnë për dy vende në mesin e tetë kombëtareve më të mira në këtë kompeticion.

Sfida e parë do të zhvillohet me fillim nga ora 16:00 aty ku në “Education City Stadium” do të ballafaqohen Maroku me Spanjën.

Spanjollët padyshim se janë favoritë për të vazhduar tutje, por befasitë në këtë Botëror nuk kanë munguar.

Ballafaqimi tjetër dhe që do ta marrë vëmendjen kryesor do të jetë ndërmjet Portugalisë dhe Zvicrës që zhvillohet nga ora 20:00 në stadiumin “Lusail Iconic Stadium”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat