Hakmerret ndaj Ronaldos pas sharjeve?!

Futboll

Hakmerret ndaj Ronaldos pas sharjeve?!

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 19:48
Ronaldo

Cristiano Ronaldo do ta startojë në stol ndeshjen Portugali-Zvicër, ka zbuluar Record fillimisht dhe me pas eshte zbuluar zyrtarisht. Kapiteni i Kombëtares lusitazne është kështu jashtë njëmbëdhjetëshes dhe do të zëvendësohet mesa duket nga Gonçalo Ramos në këtë ndeshje te 1/16-ve të Boterorit 2022 ndaj Zvicres…

“Siç mësuam, vendimi për të lënë CR7 jashtë njëmbëdhjetëshe është marrë këtë të martë.

E njëjta gjë vjen pasi Fernando Santos pranoi se ishte i pakënaqur me qëndrimin e Ronaldos, i cili, mos harroni, kur u zëvendësua kundër Koresë së Jugut, tha në drejtim të pankinës: “Pse k*rin nxiton që me nxjerr jashte”

“Kur mbaroi ndeshja shkova në zonen miiks dhe më pas shkova në konferencë. E përsëris: në fushë nuk dëgjova asgjë, ai ishte shumë larg dhe e dëgjova vetëm duke debatuar me lojtarin korean. A i kam parë pamjet?

Po. Nëse më ka pëlqyer? Jo.

Vërtet nuk më ka pëlqyer asgjë. Keto çështje zgjidhen në shtëpi dhe  jo perpara publikut, ndaj po mendohem për ndeshjen e nesërme, për të cilën të gjithë janë të fokusuar”, tha. trajneri dje në konferencën paraprake për ndeshjen me zviceranët. Do te ishte hera e pare per Ronaldon ne stol ne nje ndeshje kaq me rendes...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat