Lajmi i bujshëm nga Argjentina

Futboll

Lajmi i bujshëm nga Argjentina

Më: 25 janar 2023 Në ora: 13:35
Messi

Pas transferimit të Cristiano Ronaldos te Al Nassr i Arabisë Saudite, tani tifozët nga i gjithë planeti presin të dinë fatin e Lionel Messit, një tjetër legjendë e futbollit botëror, kontrata e të cilit skadon në qershor 2023 me Paris Saint-Germain.

Tifozët parizienë shpresojnë ta shohin sërish me fanellën e skuadrës së tyre, por nga Argjentina vjen një lajm i bujshëm:

“Messi ka refuzuar rinovimin me PSG-në”.

Kjo shkruhet në edicionin online të “Cronica”, sipas të cilit “suksesi në Botëror me ‘Scaloneta’ ia hoqi motivimin.

Nuk i mjafton fitimi i Champions League me Paris Saint-Germain si objektivi i vetëm”.

Dyshimet e Messit, shpjegon ende organi i shtypit argjentinas, kanë “shtyrë David Beckham të kthehet në mision” për të pyetur kapitenin e Albiceleste nëse ai dëshiron të shkojë të jetojë në Florida, për të luajtur në MLS me Inter Miami.

“Shpresojnë ta rikthejnë edhe në Barcelonë, – shtojnë nga “Cronica”, – edhe pse tensionet e përjetuara me presidentin Joan Laporta e bëjnë të vështirë këtë hap për të”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat