Barcelona do të bisedojë me Dembelen

Futboll

Barcelona do të bisedojë me Dembelen

Më: 27 janar 2023 Në ora: 16:28
Ousmane Dembele

Barcelona po planifikon të bëjë një marrëveshje për anësorin e tyre, Ousmane Dembele, sipas mediumit spanjoll “Sport”.

Ish-lojtari i Borussia Dortmundit ka qenë gjithmonë një pikë shqetësimi për skuadrën spanjolle që nga ardhja e tij nga Gjermania, për shkak të lëndimeve të tij.

Por që kur Xavi mori drejtimin e skuadrës, Dembele ka justifikuar çmimin prej miliona dollarësh që klubi i pagoi BVB-së.

Dhe me marrëveshjen e tij aktuale që përfundon në vitin 2024, gjigantët katalanas po kërkojnë t’i hapin bisedimet për vazhdimin e kontratës.

Në anën tjetër, për sulmuesin francez po “lufton” PSG-ja, duke pasur parasysh se klauzola e tij e lirimit është vetëm 50 milionë euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat