Marseille e eliminon PSG-në nga Kupa e Francës

Futboll

Marseille e eliminon PSG-në nga Kupa e Francës

Më: 8 shkurt 2023 Në ora: 23:29
Marseille

Kemi befasi në Kupën e Francës, ku skuadra e Marseille e ka eliminuar nga gara kampionin aktual, Paris Saint-Germain.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Velodrome”, Marseille e ka mposhtur PSG-në me rezultat të ngushtë 2:1.

Fillimisht, rezultatin i pari e zhbllokoi Alexis Sanchez, i cili e kaloi Marseillen në epërsi prej 1:0 në minutën e 31’.

Ndërkaq, golin e barazimit për PSG-në e gjeti Sergio Ramos, i cili shënoi në minutën e 45+2’ për 2:2.

Golin e fundit të ndeshjes dhe të fitores për vendasit e shënoi Ruslan Malinovsky, i cili vulosi rezultatin final në 2:1 në minutën e 57’.

Me këtë fitore, Marseille tani vazhdon në 1/4-ën e finales së Kupës së Francës.

Rezultati final i ndeshjes, 2:1 në favor të Marseille.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat