Bosnja dhe Hercegovina shënoi fitore të thellë, Faruk Haxhibegiç i kënaqur me lojtarët

Futboll

Bosnja dhe Hercegovina shënoi fitore të thellë, Faruk Haxhibegiç i kënaqur me lojtarët

Nga: K.G. Më: 23 mars 2023 Në ora: 23:41
Bosnja dhe Hercegovina

Bosnja dhe Hercegovina e ka mposhtur me rezultat 3:0 Islandën në ndeshjen e parë të grupit J të kualifikueseve për Kampionatin Evropian.

Selektori i Bosnjës Faruk Haxhibegiç është i kënaqur me lojën e djelmoshave të tij. 

"Faleminderit për urimet, mendoj se fitorja ishte e merituar.

Ne i mundëm sepse i studiuam me detaje përmes videos.

Secilit lojtar i dhamë udhëzime të hollësishme.

Na shkaktuan shumë probleme, në fund ishin të rrezikshëm, por vendosi cilësia e ekipit tonë”, tha Haxhibegiç.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat