Ndeshjet e fundit të sezonit në Premierligë, luhet për Evropë e mbijetesë

Futboll

Ndeshjet e fundit të sezonit në Premierligë, luhet për Evropë e mbijetesë

Më: 28 maj 2023 Në ora: 10:59
Foto ilustrim

Sot do të zhvillohet java e 38-të dhe e fundit për sezonin 2022/23 në Premierligë.

Në Angli është përcaktuar me kohë skuadra kampione, si dhe skuadrat që do të marrin pjesë në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës.

Sot do të përcaktohet përfundimisht skuadra që do të sigurojë garimin në Ligën e Konferencës nga pozita e shtatë, për të cilën po “luftojnë” Aston Villa dhe Tottenham Hotspur.

Ndërkaq, ndeshje interesante do të jenë edhe të skuadrave që po kërkojnë mbijetesën në elitën e futbollit anglez. Leeds United, Leicester City dhe Everton, janë skuadrat që po “luftojnë” për mbijetesë. Dy prej tyre do t’i bashkohen Southamptonit në Championship nga sezoni i ardhshëm.

Ndeshjet që zhvillohen sot në Premierligë:

Image
Lista
commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat