Rashica asiston, Galatasaray kampion i ri

Futboll

Rashica asiston, Galatasaray kampion i ri

Nga: K. G. Më: 30 maj 2023 Në ora: 20:57
Pamje nga ndeshja

Galatasaray është kampion i ri i Turqisë.

Milot Rashica me Galatasaray-n triumfuan me rezultat 4:1 në Ankara ndaj Ankaragucu-t.

Reprezentuesi i Kosovës ka asistuar në minutën e 7-të për argjentinasin Mauro Icardi, i cili ka realizuar për 0:1.

Për Galatasarayn shënuan Icardi (7' e 38'), Yilmaz (73') e Oliveira (78') dhe për Ankaragucu-n shënoi Milson (16')

Rashica u zëvendësua në minutë e 80-të.

Galatasaray kryeson me 82 pikë, ka pesë më shumë se Fenerbahce dhe Ankaragucu është në pozitën e 13-të me 39 pikë pas 36 javësh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat