Montella merr drejtimin e Turqisë

Futboll

Montella merr drejtimin e Turqisë

Më: 21 shtator 2023 Në ora: 17:43
Montella

Montella merr drejtimin e Turqisë!

Ish-sulmuesi i Italisë dhe Romës, Vincenzo Montella, është emëruar si përzgjedhës i Turqisë, duke zëvendësuar Stefan Kuntzin, i cili u shkarkua pas një serie zhgënjyese rezultatesh.

Montella do të prezantohet zyrtarisht para shtypit të mërkurën, ku pritet të nënshkruajë një kontratë trevjeçare.

Montella, i cili luajti me klube si Empoli, Genoa, Sampdoria, Roma dhe për pak kohë te Fulham, la postin e tij si trajner i skuadrës turke Adana Demirspor në qershor duke fituar 38 nga 76 ndeshjet e tij në krye.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat