Messi dëshiron që ylli i Real Madridit t’i bashkohet atij te Inter Miami

Futboll

Messi dëshiron që ylli i Real Madridit t’i bashkohet atij te Inter Miami

Më: 1 tetor 2023 Në ora: 22:33
Messi

E ardhmja e Luka Modric mund të jetë larg nga Real Madridi në një të ardhme shumë të afërt, veçanërisht në afatin kalimtar të dimrit të ardhshëm apo edhe më parë. 

Kroati thuhet se është i mërzitur për të qenë një zëvendësues i rregullt dhe Carlo Ancelotti nuk i ka dhënë atij asnjë minutë në dy ndeshjet e fundit.

“Ai ka marrë oferta nga Shtetet e Bashkuara, nga shumë ekipe dhe nga kjo në veçanti. 

Ai tashmë e kishte atë në Arabinë Saudite, por donte të qëndronte në Madrid”, shpjegoi Mijatovic, duke shtuar se “ vetë Messi ka qenë personalisht i interesuar për këtë mundësi”.

Në Kroaci pak ditë më parë Modric u takua me David Beckham, pronarin e klubit të Inter Miamit.

Mbetet të shihet nëse klubi nga MLS do të arrijë që ta bindë 38-vjeçarin që të nënshkruajë.

Luka Modric ka kontratë të vlefshme me Real Madridin deri më 30 qershor 2024..

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat