UEFA zgjedh Lautaron lojtarin e ndeshjes

Futboll

UEFA zgjedh Lautaron lojtarin e ndeshjes

Më: 3 tetor 2023 Në ora: 23:51
Lautaro Martinez

UEFA zgjedh Lautaron lojtarin e ndeshjes!

Kapiteni i Interit, Lautaro Martinez është përzgjedhur nga UEFA si lojtari më i mirë në fushë në duelin Inter-Benfika, që përfundoi me rezultatin 1-0.

Edhe pse golin e shënoi Turam, vlerësimin maksimal e ka marroë argjentinasi, i cili në pjesën e dytë arriti të godite traversën dhe shtyllën, si dhë shpërdoroi një mori rastesh të pastra, teksa portieri Trubin, i mohoi dy gola të sigurta me pritjet e tij. 

Vlen të theksohet fakti se Lautaro po kalon një moment fantastik te Interi, teksa pak ditë më parë realizoi poker në kampionat ndaj Salernintanës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat