Endrick: Ronaldo është idoli im

Futboll

Endrick: Ronaldo është idoli im

Më: 20 nëntor 2023 Në ora: 13:40
Endrick

Talenti i Palmeiras, Endrick, ka folur për Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldon në intervistën e tij të fundit për mediet braziliane, shkruan gazetari Fabrizio Romano.

“Ëndrra ime që nga fëmijëria ka qenë që të luaj për Real Madrid. Cristiano Ronaldo është idoli im. Messi është fenomenal.

Por më shumë jam tifoz i Cristianos. Është krenari e madhë që do ta kem fanellën e njejtë si të Cristianos.”, tha Endrick.

Kartoni i 17 vjeçarit është blerë nga Real Madrid për 37.5 milionë euro nga Palmeiras dhe ai do të transferohet tek gjiganti spanjoll në korrik të vitit të ardhshëm.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat