Griezmann dëshiron statusin e legjendës te Atletico Madridi

Futboll

Griezmann dëshiron statusin e legjendës te Atletico Madridi

Më: 25 nëntor 2023 Në ora: 09:09
Antoine Griezmann

Sulmuesi francez, Antoine Griezmann dëshiron të largohet nga Atletico Madrid si legjendë e klubit në vitet e ardhshme.

Griezmann ka qenë një lojtar vendimtar për skuadrën e Diego Simeones që nga fillimi i sezonit 2023/24 me 12 gola të shënuar në La Liga  dhe Ligën e Kampionëve.

Francez ka pranuar më parë betejën e tij për të rifituar dashurinë dhe besimin e bazës së tifozëve të Atleticos pas rikthimit të tij të diskutueshëm nga Barcelona.

Megjithatë, 32-vjeçari po përdor përvojën dhe cilësinë e tij për të udhëhequr Atleticon këtë sezon, me totalin e golave ​​të klubit të vendosur në 169, me Luis Aragones që mban rekordin në 173.

Griezmann tha në një intervistë ekskluzive me gazetën Marca se ai dëshiron të fitojë një titull këtë sezon dhe të sigurojë që ai të mbetet në dashurinë e mbështetësve të Los Rojiblancos në kohë të gjatë.

“Jam i motivuar të jem dikush i rëndësishëm në Atletico, të jem një legjendë në këtë klub. E di që duhet ta fitoj”, ka thënë fillimisht Griezmann për Marca.

“Ndjej se e kam rikuperuar lidhjen me fansat. Kam shumë synime për këtë vit, por dua ta fitoj La Ligën, më duhet. Nuk e kam bërë kurrë dhe do të ishte mirë”.

“Por, është një sezon shumë i gjatë dhe ju duhet të punoni dhe të shihni nëse jeni mjaft me fat për ta fituar atë”, përfundoi francezi.

Dy titujt e ligës së Atleticos nën drejtimin e Simeones erdhën kur Griezmann nuk ishte në Madrid, pasi në herën e parë ishte te Real Sociedad dhe Barcelona.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat