Zola: Ja çfarë i bënte në stërvitje

Futboll

Zola: Ja çfarë i bënte në stërvitje

Më: 9 dhjetor 2023 Në ora: 18:30
Sarri e Hazard

Duke folur gjatë podcast-it të drejtuar nga Obi Mikel, Gianfranco Zola foli për periudhën e tij në Chelsea si bashkëpunëtor në stafin e Maurizio Sarri.

Në veçanti, legjendat e klubit të Premier League folën për marrëdhënien mes trajnerit aktual të Lazios dhe Eden Hazard, mes dashurisë dhe urrejtjes.

Siç shpjegohet nga Zola, në fakt:

“Hazard e çmendte Sarrin. Në stërvitje, kur fillonte të fliste Maurizio, Eden i thoshte ‘ok, trajner’, ulte kokën dhe sillej kështu sepse nuk i pëlqente të përsëriste dhe të përsëriste.

“Ai donte të bënte gjëra të ndryshme, më argëtuese, sepse ishte shumë i mirë dhe mund të fitonte ndeshjet i vetëm. Pas kësaj, ishte fantastik”, vijon Gianfranco Zola.

“Ai ankohej për stërvitjen dhe palestrën, por ishte një lojtar i madh. Në momente vendimtare ai ishte gjithmonë aty. Për shembull, ne luanim në Cardiff dhe po humbnim.

“Hazard ishte në stol për të marrë frymë. Tifozët filluan të këndojnë kundër Sarrit, Hazard hyri në fushë dhe ndryshoi komplet ndeshjen.

“Aq shumë herë na shpëtoi me talentin e tij, saqë mund ta lavdëroj. Si lojtar dhe si person”, përfundoi Gianfranco Zola.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat