Albion Rrahmani shënon dy gola në Rumani

Futboll

Albion Rrahmani shënon dy gola në Rumani

Më: 28 shkurt 2024 Në ora: 22:42
Albion Rrahmani

Ka përfunduar ndeshja mes Rapidit të Bukureshtit dhe UTA Arad, e vlefshme për javën e 28-të në Liga 1 të Rumanisë.

Rapidi ka shënuar fitore me rezultat 4:1.

Ishte sulmuesi nga Kosova, Albion Rrahmani që shënoi golin e parë në minutën e parë të ndeshjes.

Rrahmani shënoi edhe në minutën e 82-të.

Me këtë fitore, Rapidi shkon në 51 pikë në vendin e dytë, shtatë më pak se FCSB që i prin renditjes tabelare.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat