Dortmund dhe Atletiko Madrid, formacionet

Futboll

Dortmund dhe Atletiko Madrid, formacionet

Më: 16 prill 2024 Në ora: 20:15
Foto ilustrim

Atletiko Madrid mori një fitore me shumë vlera javën e kaluar kundër Dormundit 2-1, duke hedhur një hap të madh drejtë gjysmëfinales së Champions League. Sonte do të luhet ndeshja e kthimit, me gjermanët të karikuar për përmbysje dhe spanjollët që nuk do e lëshojnë lehtë epërsinë.

Një ndeshje tepër interesante për vetë faktin se në letër skuadrat duken si të barabarta dhe nuk mund të parashikohet dot triumfuesi. Megjithatë një gjë të tillë duhet që t’ia lëmë lojtarëve ta vendosin dhe pikërisht këto formacione kanë përzgjedhur të dy trajnerët për këtë takim:

DORTMUND 4-2-3-1: Kobel; Rerson, Humels, Shloterbek, Matsen; Xhan, Sabitzer; Sanço, Brandt, Adejemi; Fylkryg | Trajner: Edin Terziç

ATLETIKO MADRID 5-3-2: Oblak; Gimenez, Vitzel, Azpilikueta, Molina, Hermoso; De Pol, Koke, Jorente; Morata, Grizma.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat