Trepça ’89 fiton, Vëllaznimi shokon Dinamon

Futboll

Trepça ’89 fiton, Vëllaznimi shokon Dinamon

Nga: K.G. Më: 21 prill 2024 Në ora: 18:58
Pamje nga ndeshja Vëllaznimi - Dinamo

Trepça ’89 e Mitrovicës ka shënuar fitore të madhe me rezultat 2:0 ndaj Phoniex-it, në takimin e javës së 23-të të Ligës së Parë të Kosovës në futboll, Grupi A. 

Vëllaznimi i Gjakovës e shokon Dinamon e Ferizajt, duke e mposhtur me rezultat 2:1.
Rezultatet 

Trepça '89 - Phoniex 2:0
Rahoveci - Suhareka 2:3
Vëllaznimi - Dinamo 3:1
Drenica - Rilindja 3:3
Trepça - Istogu 2:1

Suhareka kryeson me 47 pikë, pasojnë Trepça 89' me 42, Dinamo 40, Drenica 34, Vëllaznimi 33, Trepça 29, Rahoveci 28, Rilindja 1974 21, Phoniex 19 dhe Istogu 19 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat