Pioli takon drejtuesit e Milanit

Futboll

Pioli takon drejtuesit e Milanit

Më: 22 maj 2024 Në ora: 16:57
Pioli e Ibrahimoviç

Pas ndeshjes së fundit kundër Torinos, Stefano Pioli tha për të ardhmen e tij se ishte i pasigurt dhe se nuk kishte asnjë takim me klubin pasi drejtuesit i ka takuar gjithmonë në fund të kampionatit. Tani për tani ai nuk ka folur me asnjë ekip tjetër.

Megjithatë, takimi me drejtuesit e Milanit, Furlani dhe Ibrahimoviçit do të ndodhë së shpejti.

Sipas “Tuttosport”, mund të jetë edhe sot dita e duhur. Lamtumira e tij me Milanin në fund të këtij sezoni, pavarësisht se ka ende një vit nga kontrata e tij, është shkruar prej javësh tashmë. Por cila do të jetë e ardhmja e Piolit pas ndarjes së Djallit?

Nuk është mister që ai është në pamjet e Napolit, por kushtojini vëmendje edhe pistës së Atalantës në rast të lamtumirës së Gasperinit (i cili nga ana e tij mund të shkojë në klubin napolitan).

Ndërkohë, për tifozët, një shkarkim pak ditë para fundit të kampionatit nuk është mënyra më e mirë për të larguar trajnerin e titullit të fundit kuqezi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat