Lewa shpreson te mrekullia

Futboll

Lewa shpreson te mrekullia

Më: 22 maj 2024 Në ora: 19:30
Lewandowski

Kjo është deklarata e Lewandowskit.

Sulmuesi, tani në Barcelonë, shijoi vite të rëndësishme me verdhezinjtë (përfshirë një finale të Champions League në Wembley) përpara se të ‘tradhtonte’ Reusin dhe shokët e tij të skuadrës dhe të fluturonte për në Bavari për të veshur fanellën e Bayern Munich.

Disa vite më parë ai vendosi të ndryshojë peizazh dhe të fluturojë për në Spanjë, ku ka luftuar për titull me Real Madridin. Prandaj nuk do t’i shohë Blancos të ngrenë Champions League: “Ndonjëherë gjëra të pazakonta ndodhin”.

Roberto Lewandowski foli për Marca përpara finales së Champions League më 1 qershor:

“Kam luajtur një finale në Wembley me Dortmundin. Më kujtohet rruga, atmosfera… Për Reusin do të jetë ndeshja e fundit, mund të jetë trashëgimia e tij.

“Për Borussia është finalja e dytë dhe, edhe nëse përballen me Real Madridin ndonjëherë ndodhin gjëra që nuk ndodhin kurrë për Dortmundin”.

Lewandowski e mbylli duke folur për të ardhmen e tij, duke parë zërat për një interes nga Arabia Saudite që janë shfaqur muajt e fundit:

“Ka shumë thashetheme për shumë gjëra, në fakt i kam dëgjuar të gjitha llojet. Mendja ime është vetëm të jem gati me Barcelonan sezonin e ardhshëm, për të bërë një hap përpara në lojën tonë. Kjo është ajo që mund të them”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat