​E konfirmon Marotta: Paga është problemi në rinovimin e Lautaros

Futboll

​E konfirmon Marotta: Paga është problemi në rinovimin e Lautaros

Më: 27 maj 2024 Në ora: 08:13
​E konfirmon Marotta: Paga është problemi në rinovimin e Lautaros

Drejtori i Interit, Beppe Marotta ka konfirmuar se kërkesa e Lautaro Martinez për pagën është bërë një problem në negociatat për vazhdimin e kontratës së tij. Marotta foli për “DAZN” para ndeshjes së fundit të sezonit kundër Hellas Verona .

Gjigantët e Serie A janë në bisedime për të vazhduar kontratën me kapitenin e tyre Lautaro Martinez, por ka raporte se kërkesat e sulmuesit për paga janë shumë të larta për klubin.

“Kur negocioni me lojtarët, paga është gjithmonë çështja,” tha Marotta. “Bisedimet nuk janë shtyrë, por është e qartë se na është dashur të ngadalësojmë pak sepse aspektet burokratike po vijnë nga kalimi nga një pronar në tjetrin. Në të vërtetë, ne kemi besim sepse lojtari dëshiron fort të vazhdojë me ne dhe ky është një parim që mbron çdo negociatë të mundshme”.

Lautaro tha javën e kaluar se po i ngutet për të nënshkruar një kontratë të re me Interin. Qëndrimi i tij në klub skadon zyrtarisht në qershor 2025. Ndërkohë, “Nerazzurrët” kanë ndryshuar pronarë duke shkuar nga Suning i Steven Zhang në Oaktree. Fondi amerikan përfundoi marrjen e klubit pasi Zhang dështoi të shlyente një borxh prej afro 400 milionë euro, përfshirë interesin.

“Steven [Zhang] është bërë një fans i pasionuar dhe shpresoj se ai do të ndjekë aventurat tona,” tha Marotta. “Unë mirëpres një fond të ri të formuar nga njerëz që kanë dhënë garanci të shumta”, tha në fund ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat