Manaj drejt rikthimit në Itali

Futboll

Manaj drejt rikthimit në Itali

Më: 28 maj 2024 Në ora: 23:01
Rey Manaj

Ka një zhvillim surprizë për të ardhmen e Rey Manaj.

Një skuadër e re u shfaq për sulmuesin shqiptar, i cili spikati me paraqitjen e tij këtë sezon në Turqi me Sivasspor.

Rey Manaj, i cili më parë ka luajtur për Interin, Pizën dhe Spezian në Itali, po përgatitet t'i bashkohet edhe një herë kampionatit italian. Como, që sezonin e ardhshëm do të garojë në Serinë A, do të shtojë në skuadër edhe sulmuesin shqiptar.

Edhe vetë Manaj është shprehur pozitiv për këtë transferim.

Edhe gjigantët e Superligës Fenerbahçe, Galatasaray dhe Beşiktaş po ndiqnin nga afër situatën e Rey Manajt. Tarifa e lartë e transferimit që Sivasspor kërkonte për sulmuesin shqiptar bëri që ekipet e Stambollit të hiqnin dorë nga transferimi.

Rey Manaj luajti në 36 ndeshje për Sivasspor këtë sezon. Sulmuesi 27-vjeçar shënoi gola dhe asistoi në këto ndeshje.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat