Aubameyang: Është një problem që prek shumë persona

Futboll

Aubameyang: Është një problem që prek shumë persona

Më: 30 maj 2024 Në ora: 16:28
Pierre-Emerick Aubameyang

Pierre-Emerick Aubameyang kishte humbur gëzimin e të jetuarit dhe kishte rënë në depresion.

Gjatë një interviste në kanalin Youtube Colinterview, sulmuesi i Olympique Marseille u kthye në atë që ishte “një hap shumë i ndërlikuar me të vërtetë” në karrierën e tij, kur përvojës së tij tek Arsenal po i vinte fundi:

“Jam i sigurt që kisha depresion, fillova të pija shumë”, rrëfen 34-vjeçari gabonez.

“Ishte një periudhë e rëndë dhe e vështirë. Filloi pak para se të largohesha nga Arsenali. Mendoj se ishte e lidhur me prindërit e mi. Është një problem që prek shumë njerëz, është normale.

“Ne shpesh themi se duhet të flasim për këtë, nuk ka turp për këtë. Edhe pse nuk e kam bërë, e di që mund të ndihmojë vërtet. Njerëzit duhet të hapen; nëse do të kisha, mendoj se do të më kishte bërë mua. disa të mira.

“Më duhej pak energji për të zbuluar përsëri gëzimin e fitores. Ishte një katastrofë”.

Aubameyang e gjeti veten te Marseille pas disa sezoneve të komplikuara: ai shënoi 17 gola në Ligue 1 dhe u bë golashënuesi më i mirë në historinë e Europa League (34 gola).

Tani sauditët e Al-Shabab po e kërkojnë, por Pablo Longoria nuk ka ndërmend të heqë dorë nga qendërsulmuesi i tij.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat