Formacioni i sezonit në Ligën e Konferencës

Futboll

Formacioni i sezonit në Ligën e Konferencës

Më: 30 maj 2024 Në ora: 16:55
Formacioni i sezonit

Liga e Konferencës e mbylli perden për këtë edicion me finalen e mbrëmshme në mes Olympiacosit dhe Fiorentinës.

Ekipi grek arriti të shpallet kampion me rezultatin 1:0, ku fituesi u përcaktua në fundin e vazhdimeve.

E tash, faqja e njohur e statistikave, Sofa Score, ka publikuar formacionin e sezonit në Conference League.

Në 11-shen më të mirë bëjnë pjesë lojtarë të skuadrave të ndryshme, përfshi këtu ndoshta lojtarin më të mirë të këtij sezoni, El Kaabi me notën 7.5.

Në këtë formacion, portieri më i mirë është futur Emiliano Martinez i Aston Villas edhe pse skuadra e tij u eliminua në gjysmëfinale pikërisht nga grekët.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat