Bayerni prezanton blerjen e parë në epokën e Kompany

Futboll

Bayerni prezanton blerjen e parë në epokën e Kompany

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 18:55
Hiroki Ito

Bayern Munih zyrtarizon afrimin e parë të merkatos së verës.

Bavarezët kanë blerë mbrojtësin 25-vjeçar, Hiroki Ito nga Stuttgart-i për 30 milionë euro.

Ito ka firmosur me Bayern Munich për katër sezone, pra do të jetë pjesë e skuadrës së Vincent Kompany deri më 30 qershor 2028.

Japonezi ishte një nga mbrojtësit më të mirë të Bundesliga-s sezonin që u mbyll disa javë më parë dhe forma e tij bëri që te Bayern të viheshin menjëherë në lëvizje për të bërë të mundur këtë transferim.

25-vjeçari është po ashtu  lojtar kyç në kombëtaren japoneze, me të cilin ka luajtur 19 ndeshje.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat