Dortmund gjen pasuesin e Terziçit

Futboll

Dortmund gjen pasuesin e Terziçit

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 20:06
Foto ilustrim

Lajmi i ditës në Gjermani është ndarja e bujshme e Edin Terzic nga Borussia Dortmund.

Më pak se dy javë pas humbjes në finalen e Champions League ndaj Real Madrid-it, trajneri gjerman dha dorëheqjen pas tre vitesh e gjysmë në krye të “verdhezinjve”.

Në një situatë të tillë, Dortmund është vënë menjëherë në lëvizje për të gjetur trajnerin e ri, me “verdhezinjtë” që sipas raportimeve të medieve gjermane pritet t’i besojnë Nuri Sahin drejtimin e ekipit.

Sipas raportimeve në ditët në vijim pritet të vijë edhe zyrtarizimi i 35-vjeçarit, me turkun që e njeh mjaft mirë ambientin, pasi më herët ka luajtur për këtë skuadër si dhe ka punuar edhe si ndihmës trajner.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat