Brighton i beson një gjermani

Futboll

Brighton i beson një gjermani

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 18:32
Fabian Hurzeler

Brighton gjen trajnerin për sezonin e ri.

Klubi anglez ka vendosur t’ia besojë një gjermani pankinën, pas largimit me marrëveshje të italianin Roberto De Zerbi,

Është Fabian Hurzeler tekniku i ri i klubit anglez, i cili është vetëm 31-vjeç dhe ka shkruar historinë, duke u bërë trajneri më i ri që drejton një skuadër të Premier Leagues.

I lindur në Teksas, gjermani u bë i famshëm te St. Pauli në Gjermani, ku siguroi edhe ngjitjen në Bundesligë, teksa tashmë do ët duhet të tregojë aftësitë e tij në klubin anglez.

“Brighton ka një histori shumë interesante dhe jam shumë i lumtur që bëhem pjesë e projektit të këtij klubi. Skuadra ka bërë shumë mirë sezonet e fundit dhe plani është që të vazhdojmë të përmirësohemi”, u shpreh gjermani.

Hurzeler ka firmosur deri në 2027-ën me klubin anglez, një dëshmi kjo e besimit maksimal që Brighton ka te 31-vjeçari gjerman.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat