Ndahen mjete shtesë për punëtorët shëndetësorë

Lajme

Ndahen mjete shtesë për punëtorët shëndetësorë

Më: 15 mars 2021 Në ora: 12:42
Foto ilustrim

Në mbledhjen e sotme Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për ndarjen e mjeteve shtesë financiare për Ministrinë e Shëndetësisë.

Në vlerë prej 10 milionë euro, për blerjen e materialeve dhe aparaturave mjekësore.

Poashtu, në njoftimin e Qeverisë së Kosovës thuhet se janë ndarë mjetet financiare për personelin shëndetësor.

Dhe mbështetës të cilët janë angazhuar në menaxhimin e pandemisë Covid-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat