Lajm i hidhur: Vdes regjisorja Burbuqe Berisha

Lajme

Lajm i hidhur: Vdes regjisorja Burbuqe Berisha

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 13:43
Burbuqe Berisha

Regjisorja Burbuqe Berisha ka vdekur sot në vendin e saj të punës.

Media ka kontaktuar me zëdhënësin e kësaj ministrie, Osman Gashi, i cili tha se në vendin e ngjarjes ndodhet edhe Mjekësia Ligjore.

“Janë ekipet e mjekësisë ligjore ne vendin e ngjarjes”, tha Gashi.

Berisha ka qenë edhe Drejtoreshë e Teatrit Kombëtar të Kosovës.

Për vdekjen e regjisores ka shkruar aktorja Shëngyl Ismaili.

Me anë të një postimi në Facebook, aktorja ka thënë “Pusho e qete Buqe, shpirte i bardhe”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat