Komuna e Lipjanit fiton grant prej rreth 152 mijë euro

Lajme

Komuna e Lipjanit fiton grant prej rreth 152 mijë euro

Më: 17 nëntor 2021 Në ora: 13:01
Foto ilustrim

Pas përfundimit të procesit të vlerësimit të komunave në Republikën e Kosovës për Grantin e Përformancës “Mjedisi i Pastër”, Komuna e Lipjanit është kualifikuar si komunë fituese.

Dhe ka përfituar grant me vlerë prej 152,568.00 euro nga Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në bashkëpunim me GIZ-in, nga indikatorët e MAPL-së.

Kryetari Imri Ahmeti, ka uruar qytetarët për këtë përformancë, duke theksuar se kjo është arritur si rezultat i punës dhe angazhimit të përbashkët me qytetarët.

“Urime gjithë qytetarëve të Lipjanit! Vazhdojmë dhe me tutje që Lipjanin ta bëjmë komunë edhe më të pastër”, ka shkruar Ahmeti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat