Reagon shoqata e gastronomëve pas rastit në Gjakovë

Lajme

Reagon shoqata e gastronomëve pas rastit në Gjakovë

Më: 22 nëntor 2021 Në ora: 11:25
Foto ilustrim

Shoqata e Gastronomëve ka reaguar pas postimit të ministrit Elbert Krasniqi, nëpërmjet së cilit ai njoftonte se disa pjesëtarëve të komuniteteve një lokal në komunën e Gjakovës nuk u ka shërbyer, shkruan Paparaci.

Ata nëpërmjet një postimi në Facebook kanë shkruar se dënojnë diskriminimin ndaj komunitetit rom që i është bërë nga një lokal në Gjakovë.

“Shoqata e Gastronomëve të Kosovës është kundër çdo diskriminimi racor, gjinor, fetar e kulturor. Dënojmë ashpër diskriminimin ndaj komunitetit rom, në një nga lokalet e Gjakovës”, shkruhet në reagim.

Tutje ata kanë njoftuar se shoqata nuk pranon që t’i përfaqësoj lokalet që bëjnë veprime të tilla

“Rrjedhimisht, nuk përfaqësojmë dhe nuk i pranojmë që të jenë pjesë e Shoqatës subjekte të ngjajshme që shpërfaqin një akt të tillë!”, përfundon reagimi i tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat