Vargjet e 8-vjeçarit nga Mitrovica që përloten zjarrfikësit

Lajme

Vargjet e 8-vjeçarit nga Mitrovica që përloten zjarrfikësit

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 13:44
Pamje nga video

Ishte ora 1 pas mesnate kur në stacionin e zjarrfikësve në Mitrovicë erdhi një thirrje.

Pa ditur se çfarë ka ndodhur, i gjithë ekipi u nis menjëherë drejt një lokacioni për ndërhyrje. Në atë shtëpi, pothuajse të gjithë ishin në gjumë.

Pasi ekipi i zjarrfikësve kontrolloi situatën dhe pa se nuk kishte ndonjë gjë për t’u shqetësuar, u sigurua që fëmijëve të cilët ishin duke fjetur të mos iu prishej gjumi dhe të mos krijohej panik.

Njëri nga fëmijët është edhe Aidi, i cili atë natë bëri gjumin e qetë duke mos e kuptuar se çfarë ishte duke ndodhur.

Të nesërmen, pasi 8-vjecari dëgjoi për rastin, shkroi një letër falënderimi për zjarrfikësit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat