Temperatura sot deri në 15°C, dita e tretë më e ngrohtë në 50 vitet e fundit

Lajme

Temperatura sot deri në 15°C, dita e tretë më e ngrohtë në 50 vitet e fundit

Më: 1 janar 2022 Në ora: 15:53
Prishtina

Në ditën e parë të vitit 2022, temperaturat kanë shkuar deri në 15°C.

Kështu bën të ditur Prishtina Weather.

Sipas PW këtë ditë të 1 janarit e bën të tretën më të ngrohtën në këto 50 vite shënimesh në Kosovë.

“Temperatura ditën e sotme ka arritur deri në 15°C në aeroportin e Prishtinës, që e bënë këtë ditë të 1 janarit të tretën më të ngrohtën në këto 50 vite shënimesh”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat