​Ndalohet një person për keqpërdorim të pozitës

Lajme

​Ndalohet një person për keqpërdorim të pozitës

Më: 20 janar 2022 Në ora: 18:22
Foto ilustrim

Prokuroria Themelore në Prishtinë - Departamenti për Krime të Rënda, konkretisht Njësiti për Krime Ekonomike dhe Korrupsion, pas një hetimi disa mujor, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, ka ndaluar të dyshuarin L.J., zyrtar i TI-së në SHSKUK, për veprën penale keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar.

Ai dyshohet se në cilësinë e menaxherit të kontratës nga QKUK “Furnizimi dhe montimi i sistemit të integruar të monitorimit me kamera dhe Integrimi i sistemit të kontrollit të qasjes”, ka kryer veprën penale keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar, thuhet në njoftim.

Prokurori i çështjes, lidhur me këtë rast është duke vazhduar me ndërmarrjen e veprimeve hetimore.

Derisa ndaj të dyshuarit do të ndërmerren veprime të mëtejme procedurale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat