Vrasja e paralajmëruar për Vuçiq/Daçiq ka disa fjalë

Lajme

Vrasja e paralajmëruar për Vuçiq/Daçiq ka disa fjalë

Më: 23 janar 2022 Në ora: 22:28
Ivica Daçiq

Ivica Daçiq ka deklaruar se dje ishte hera e parë që kur Serbia bashkëpunoi me Europolin, pasi Europol kishte publikuar zyrtarisht informacion mbi kërcënimin që iu bë sigurisë së presidentit serb, Aleksaddar Vuçiq.

Duke folur për raportimet lidhur me vrasjen e planifikuar të Vuçiq-it, Daçiq tha se po ta shpallte këtë ministri i Brendshëm serb, Aleksandar Vulin ndoshta edhe nuk do të ishte i bindshëm apo i besueshëm për publikun.

Ai ka theksuar se këto janë gjëra të besueshëm dhe se duhet të ndalojnë sa më parë nënçmimin e këtyre informacioneve.

Ai madje foli edhe për Zdravko Ponosh, i cili është kandidat për President të Serbisë.

Ai tha se Ponosh nuk është konkurrencë e Vuçiq.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat