Kuvendi e voton në parim projektligjin për arkivat shtetërore

Lajme

Kuvendi e voton në parim projektligjin për arkivat shtetërore

Më: 16 mars 2022 Në ora: 11:42
Kuvendi i Kosovës

Deputetët e kanë votuar në parim projektligjin për arkivat shtetërore.

Për projektligjin kanë votuar pro 63 deputetë, asnjë s’ka qenë kundër dhe nuk ka pasur asnjë abstenim.

Paraprakisht, në Kuvend nuk ka kaluar rezoluta e propozuar në debatin parlamentar lidhur me vendimin e ZRrE-së për rritjen e çmimit të energjisë elektrike.

63 deputetë kanë votuar, 20 prej tyre për, 42 kundër dhe një ka abstenuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat