Buzhala: Shqipëria e ka naftën pa kualitet që s’ta blenë kush

Lajme

Buzhala: Shqipëria e ka naftën pa kualitet që s’ta blenë kush

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 15:17
Ilustrim

Viktor Buzhala, zëdhënës i KEDS-it, ka thënë se Shqipëria ka naftë, por atë nuk e blen askush.

Sipas atij nafta në Shqipëri ka kualitetit të dobët dhe nuk e marrin as shqiptarët.

Deklarata e tij vjen, pasi kryeministri shqiptar Edi Rama ka deklaruar se ka shenja të qarta se në Shqipëri ka sasi të mëdha të naftës dhe gazit.

“Po, Shqipnia ka nafte, madje bukur shume. Veçse ajo eshte nafte e kualitetit shume te dobet, te cilen nuk e blen kush, madje as vet shqiptaret. Keshtuqe mos u entuziazmoni kot se skeni mu be sheika”, ka shkruar Buzhala në Facebook, të martën. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat