Dimal Basha “godet” keq Berat Buzhalën, ja çka i zbulon

Lajme

Dimal Basha “godet” keq Berat Buzhalën, ja çka i zbulon

Nga: N. Sh. Më: 22 shtator 2022 Në ora: 23:24
Berat Buzhala

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha i ka reaguar Berat Buzhalës pas sulmit që ky i fundit po ia bën Qeverisë, në lidhje me sindikatat dhe grevën që po vazhdon të mbahet në Kosovë.

Basha i ka zbuluar një shkrim të vitit 2014, Buzhalës, i cili si duket i paska quajtur mësuesit 'kope', dhe rrjetin edukativ si një 'ndërmarrje të përbashkët kriminale'.

Ai madje shkrimin e tij e ka lidhur, duke aluduar në atë që ai i ka quajtur si mbrojtësit e Rrahmanit.

Ndryshe, Berat Buzhala, është kritikuesi më i madh i Qeverisë Kurti.

Ai po e mbronë publikisht Rrahman Jasharajn dhe po kritikon në mënyra të ndryshme kryeministrin Kurti, por edhe shumë deputetë të pozitës.

Postimi i plotë:

Kur jemi te mbrojtësit e Rrahmanit!

Paramendoni çka kishin ba portalet e analistat në studio me i pas cilësu unë arsimtarët si “kope” dhe rrjetin e tërë edukativ si “pjesë të një ndërrmarrje të përbashkët kriminale?!”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat