Mbyllet një objekt hotelierik në Kërçovë, ka punuar pas orarit të lejuar

Maqedonia

Mbyllet një objekt hotelierik në Kërçovë, ka punuar pas orarit të lejuar

Më: 31 janar 2021 Në ora: 14:53
Mbyllet një objekt hotelierik në Kërçovë

Dje (30.01.2021) në periudhën prej 19:00-22:00 nëpunësit e policisë së Kërçovës në bashkëpunim me inspektorët nga Inspektorati Shtetëror i Tregut kanë kryer kontrolle në objektet hotelierike.

Oficerët policor kanë konstatuar se një objekt hotelierik në rrugën “Mara Uginova Gina” në Kërçovë nuk i ka respektuar masat anti-Covid dhe ka punuar pas orarit të lejuar.

Inspektorati i Shtetëror i tregut ka mbyllur lokalin.

Dhe kundër pronarit do të ngritet padi penale “mosveprim në përputhje me rregullohet shëndetësore në kohë pandemie” sipas nenit 206 të Kodit Penal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat