Bojan Iliçi ripunësohet, Dimitrievski me VMRO-në kalojnë pikën!

Maqedonia

Bojan Iliçi ripunësohet, Dimitrievski me VMRO-në kalojnë pikën!

Më: 19 shkurt 2021 Në ora: 18:03
Bojan Iliçi

Pavarësisht faktit se këshilltarët shqiptarë nga ASH, Alternativa, BDI dhe një këshilltare shqiptare e LSDM-së, lëshuan në mënyrë demostrative sallën e Kuvendit Komunal në Kumanonë.

 LSDM-ja në bashkëpunim dhe me ndihmën e VMRO-DPMNE-së opozitare, ka kaluar pikën e rendit të ditës për ndryshimin e planit për punësim.

Sipas këshilltarëve shqiptarë me ndryshimin e planit parashihet punësimi i gjashtë zjarrfikësve në njësitin e Kumanovës me kontratë gjashtë mujore.

Në mesin e të cilëve është edhe Bojan Iliç, vëllau i Boban Iliç.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat