VMRO-DPMNE me propozim ligj të ri për regjistrimin e popullsisë

Maqedonia

VMRO-DPMNE me propozim ligj të ri për regjistrimin e popullsisë

Më: 1 mars 2021 Në ora: 15:54
Foto ilustrim

Propozim ligj të ri për anulimin e regjistrimit, të siguruar me 100.000 nënshkrime të qytetarëve, do të dorëzojë grupa e deputetëve të VMRO-DPMNE-së në Kuvend. Ata janë të bindur se teskti i tyre ligjor do të ofrojë regjistrim evropiian dhe jo politik.

Nga ana tjetër LSDM i bën thirrje VMRO-së të mos pengojë regjistrimin.

Partitë shqiptarëve nuk kanë vërejtje në metodologjinë për zbatimin e regjistrimit.

Ata konsiderojnë se të dhënat e fituara nga regjistrimi do të jenë bazë për krijimin e politikave ekonomike dhe zhvillim të barabartë rajonal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat