Panovski: Mendoj se kjo masë është e mirë dhe nuk do të ndikojë në ekonomi

Maqedonia

Panovski: Mendoj se kjo masë është e mirë dhe nuk do të ndikojë në ekonomi

Më: 11 mars 2021 Në ora: 20:53
Nikolla Panovski

Maqedonia e Veriut nuk është kualifikuar për marrjen e ndihmës përmes Fondit për Solidaritet të BE-së.

“Kjo është Evropa, nuk mund t’i mbyllësh njerëzit, ata duan të jetojnë të lirë. Sipas mendimit tim, masat karantinore dhe kufizuese tani kanë një logjikë shumë të madhe në Izrael, Serbi, Britani të Madhe, SHBA, ku ka vaksina”, thotë mikrobiologu Nikolla Panovski për emisionin “Vin-vin”.

Sipas tij, ai propozoi orë policore 10 herë në vjeshtë, kur vala ishte më e fortë se tani.

“Nëse keni protesta, mblidhen njerëz, ju do të kontribuoni në përhapjen e virusit. Mendoj se kjo masë është e mirë dhe nuk ndikon në ekonomi. Si të tillë, do të prezantoja jo të veshur me një maskë kanavacë, por një N-95 kirurgjikale”, tha Panovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat