Në KSHZ janë dorëzuar 13 ankesa për zgjedhjet lokale

Maqedonia

Në KSHZ janë dorëzuar 13 ankesa për zgjedhjet lokale

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 11:43
Foto ilustrim

13 ankesa në lidhje me procesin zgjedhor janë dorëzuar në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve.

LSDM ka dorëzuar katër ankesa, OBRM-PDUKM tre, ndërsa koalicioni ASH-AAA kanë dorëzuar gjashtë ankesa.

OBRM-PDUKM gjithashtu ka dorëzuar dy ankesa që kanë të bëjnë me shkeljen e heshtjes zgjedhore.

KSHZ për këto ankesa do të caktojë seancë, në të cilën do t’i shqyrtojë dhe do të sjellë vendim për të njëjtat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat