Aksident në Kroaci, përmbyset një kamion me targa të Maqedonisë

Maqedonia

Aksident në Kroaci, përmbyset një kamion me targa të Maqedonisë

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 21:28
Foto nga vendi i ngjarjes

Një kamion me platformë për transportin e mjeteve të tjera është përmbysur në kilometrin e 130-të në anën jugore të autostradës A3 Bregana-Lipovac, raportojnë mediat në rajon.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 17:05 kur automjeti me targa të Maqedonisë së Veriut është përmbysur dhe disa vetura të transportuara nga kamioni kanë rënë nga platforma.

Komunikacioni në autostradë është i mbyllur në drejtimin lindor dhe është devijuar përmes nyjës Novska deri te nyja Okuçani. Drejtuesi i kamionit ka mbetur i lënduar dhe po hetohet nga policia, raportojnë mediat.

Sipas dëshmitarëve okularë, shoferi ishte në vetëdije.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat