Ngrihet Liqeni i Osllomejt për shkak të temperaturave të ulëta

Maqedonia

Ngrihet Liqeni i Osllomejt për shkak të temperaturave të ulëta

Më: 27 janar 2022 Në ora: 18:22
Foto ilustrim

Liqeni i Osllomejt ka mbetur i ngrirë për shkak të temperaturave polare. Temperaturat në rajonin e Kërçovës arritën deri në -15 gradë celsius.

Nga Shoqata e peshkatarëve “Hunter fish” theksojnë se fondi i peshqve nuk rrezikohet për shkak se trashësia e akullit nuk është e madhe. Ata po ashtu sqarojnë se liqeni është i thellë, ndërsa kryetari i kësaj shoqate, Besmir Elezi thotë se është pritur ngrirja e liqenit.

Po ashtu edhe disa pjesë të Liqenit të Ohrit janë ngrirë në qytetin e Ohrit dhe Strugës.

Kujtojmë se në Maqedoni sivjet temperaturat u ulën deri në -16 gradë celsius.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat