Në Tabanoc dhe Bogorodicë për të dal nga Maqedonia pritet rreth gjysmë ore

Maqedonia

Në Tabanoc dhe Bogorodicë për të dal nga Maqedonia pritet rreth gjysmë ore

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 10:06
Foto ilustrim

Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë njofton se komunikacioni po zhvillohet në rrugë të thata dhe me intensitet të rritur jashtë mjediseve urbane.

Në vendkalimet kufitare në Bogorodicë dhe Tabanoc për dalje nga Maqedonia pritet deri në 30 minuta.

Në vendkalimet tjera kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

Nga LAMM u rekomandojnë shoferëve që të kenë kujdes me shpejtësinë e automjeteve, veçanërisht nëpër luginat e vendit ku mund të ketë rrëshqitje të dheut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat