Maqedoni: Moti sot paradite me diell ndërsa pasdite me reshje të shiut

Maqedonia

Maqedoni: Moti sot paradite me diell ndërsa pasdite me reshje të shiut

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 10:12
Foto ilustrim

Mëngjesi sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare.

Pasdite moti do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima dhe erë të fortë, do të ketë kushte për paraqitje të stuhive me breshër dhe erë të fortë.

UV indeksi do të jetë =9.

Temperatura maksimale do të arrijë 36 gradë Celsius ndërsa minimalja do të bie në 14 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë minimale 20 gradë Celsius, kurse maksimalja do të arrijë 35 gradë Celsius.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat