Bie vinçi, vdesin dy persona në Kavadar

Maqedonia

Bie vinçi, vdesin dy persona në Kavadar

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 11:45
Foto ilustrim

Dy persona kanë vdekur nga rënia e një vinçi në Kavadar, konfirmojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Informatat për MPB-në i kanë konfirmuar edhe nga Prokuroria Themelore Publike në Kavadar, ku thonë se aksidenti ka ndodhur në një lokacion ku është duke u ndërtuar një objekt.

Në vendin e aksidentit janë të pranishëm prokurori publik, grupi hetimor dhe inspektorati i punës.

Më shumë informacion priten gjatë ditës.

Vdekjen e dy personave e ka konstatuar edhe ekipi i ambulancës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat