Moti sot në Maqedoni, paradite me diell ndërsa pasdite me shi

Maqedonia

Moti sot në Maqedoni, paradite me diell ndërsa pasdite me shi

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 08:11
Ilustrim

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare.

Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare kryesisht nga drejtimi verilindor.

Pasdite kryesisht në pjesët perëndimore do të ketë kushte për shi të rrëmbyeshëm afatshkurtër dhe bubullima të rralla.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 12 deri në 21 gradë, kurse maksimumi do të arrijë nga 29 deri në 37 gradë.

UV indeksi do të jetë = 8.

Në Shkup do të mbaj mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 18 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijnë deri në 35 gradë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat